previous pauseresume next

مقررات داخلي بيمارستان

هوالشافی

با سلام و آرزوی شفای عاجل برای تمامی بيماران، توجه شما همراه عزيز را به رعايت نکات زير جلب می نمائيم:

۱) جهت اطلاع از حال بيمارتان می توانيد از ساعت ۱۱ صبح الی ۹ شب با شماره تلفن درج شده در کارت همراه بیمار تماس بگیرید خواهشمند است از ارتباط تماسها با اتاق بیماران غیر از ساعت ذکر شده پرهیز نمایید.

۲) ملاقات از ساعت۱۵ الی ۱۶ بعدازظهر می باشد . به منظور جلوگيری از انتقال بيماری به کودکان، از همراه آوردن آنها به بيمارستان خودداری فرمائيد. هر چه تعداد ملاقات کنندگان کمتر باشد؛ شانس ابتلای بيمار به عفونت کمتر است.

۳) ورود آقايان غير از ساعات ملاقات به بخش جراحی زنان ممنوع می باشد.

۴) ورود آقایان به بخش مامایی ممنوع می باشد ( حتی در ساعات ملاقات

 ۵) از همراه آوردن وسايل اضافی و غذاهای فاسدشدنی به بيمارستان جلوگيری کنيد.

۶) از کشيدن سيگار در بخش، نشستن روی تخت بيمار، روبوسی با بيمار و رفت و آمد اضافی که موجب انتشار عفونت می گردد؛ خودداری کنيد. در صورتی که شما دچار بيماری مسری می باشيد از ملاقات با بيمار بپرهيزيد. قبل و بعد از تماس با بيمار دستهای خود را بشوئيد.

 ۷) از آوردن گل طبيعی بر بالين بيمار به دليل رشد ميکروب و ایجاد حساسیت خودداری کنيد.

 ۸) از انجام هرگونه اقدام خودسرانه و دادن هرگونه خبر ناگوار به بيمارتان بپرهيزيد.

 ۹) از آنجائيکه محيط بيمارستان آلوده می باشد از پهن کردن پتوی بيماران روی زمين خودداری فرمائيد.

۱۰) بدون هماهنگی با پرستار از خوراندن مواد غذايي به بيمار بپرهيزيد.

۱۱) در حالت خوابيده به بيمار آب و غذا ندهيد.

۱۲) هر مشکلی را فقط با پرستار بخش هماهنگ نمائيد.

۱۳) در صورتی که شما ناچار بوديد از لگن در تخت بیمار استفاده کنيد حتماً از دستکش استفاده کنيد و با دستکش آلوده به وسايل ديگر دست نزنيد، پس از استفاده لگن آن را در توالت بشوئيد و در جای مخصوص قرار دهيد. پس از استفاده از دستکش، دستهايتان را حتماٌ بشوئيد.

۱۴) هرگونه زباله شبه خانگی را در کيسه های مشکی معدوم کنيد و زباله های عفونی و مرتیط با خدمات پرستاری در کيسه های زرد دفع می شود.

۱۵) از قرار دادن پلاستيک های رنگی و سیاه و غذاهای بدون در ، در يخچال خودداری نمائيد.

۱۶) از حوله، ليوان، قاشق، مسواک، ظروف بهداشتی و وسايل شخصی خود استفاده نمائيد.

۱۷) بعد از استفاده از سرويس های بهداشتی حتماً دستهای خود را با آب و صابون مايع بشوئيد.

۱۸) خروج همراهان و بیماران شبها از ساعت ۱۱ از بخش ممنوع است .

۱۹) لباس یکبار مصرف در داروخانه بیمارستان موجود می باشد.

۲۰) در مورد بیماران تحت عمل جراحی :شب قبل از عمل شام سبک میل نمایید وازساعت ۱۲ شب چیزی نخورید و قبل از عمل موضع عمل را نظافت کنید و از همراه داشتن زیور آلات خودداری فرمایید.

۲۱) برای همراه بیمار یک پرس غذا در هر وعده غذایی در نظر گرفته شده است .

۲۲) به پزشک و کادر درمانی بیمارستان اعتماد کامل داشته باشید.

۲۳) از دخالت در امر درمان بیماران جدا خودداری کنید

۲۴) در هنگام بستری نمودن بیمار ، کلیه عکسها ، آزمایشات را همراه داشته باشید و در هنگام ترخیص نیز آنها را با خود ببرید.

۲۵) در صورتیکه بیمار قبلا دارو مصرف می کرده است ، در هنگام بستری به پزشک و پرستاران اطلاع دهید.

۲۶) از بهمراه داشتن هرگونه وسایل زینتی ، پول و زیورآلات در هنگام بستری نموئن بیمار خودداری نمایید ( بیمارستان هیچگونه مسئوایتی در قبال حفظ اینگونه وسایل بیماران دارا نمی باشد).

۲۷) روز و ساعت انجام عمل جراحی بیماران توسط پزشک و با توجه به نوع بیماری آنها تعیین می شود . همچنین میزان سرم و مصرف داروهای بیماران با توجه به شرایط خاص آنها و طبق دستورات پزشکی ثبت شده در پرونده بیماران توسط پرستاران اجرا می شود ، از بحث کردن در این مورد با پرسنل بخش خودداری کنید.

۲۸) با توجه به وضعیت خاص بیماران در بخش های ویژه (ICU وNICU) بیماران این بخش ها ممنوع ملاقات می باشد.

۲۹) حضور همراه بیمار در بخش مستلزم داشتن کارت ملاقات است که توسط مسئول بخش صادر می گردد. بنابراین در صورتی که بیمار نیاز به ۲ همراه داشته باشد ، دستور پزشک و هماهنگی با مسئول بخش جهت صدور کارت همراه دوم الزامی می باشد . ۳۰) در حفظ و نگهداری کارت همراه صادر شده کوشا باشید . در صورت مفقود شدن یا پاره شدن کارت ، مجددا صادر نمی گردد.

۳۱) تعویض همراهان تنها در ساعات معین شده امکان پذیر است ، بنابراین از تعویض مکرر همراهان پرهیز کنید ،‌در غیر اینصورت کارت همراه مسترد شده و مجددا صادر نمی گردد.

۳۲) جهت پیشگیری از بروز مشکلات بعدی در صورت امکان همراه بیمار از نزدیکترین افراد خانواده باشد.

۳۳) همراه بیمار زن ، زن و همراه بیمار مرد ، مرد باشد.

۳۴) دستبندهای شناسایی بیماران در بدو پذیرش و پس از تشکیل پرونده به همراه پرونده تحویل شما مراجعین محترم خواهد شد، صحت اطلاعات مندرج در روی باند شناسایی بیمار، را در هنگام پذیرش کنترل نمایید و همچنین دستبند شناسایی در هنگام ورود به بخش به مچ دست شما بسته خواهد شد.

۳۵) تا پایان مدت زمان بستری دستبند شناسایی را از مچ دست خود باز ننمایید، زیرا در کلیه مراحل درمانی و تشخیصی ( تجویز دارو، تزریق خون، انجام آزمایشات و تصویربرداری و ...) به منظور پیشگیری از به حداقل رساندن اتفاقات ناخواسته ناشی از عدم شناسایی صحیح بیماران، نیاز می باشد.

۳۶) دفتر رسیدگی به شکایات ، آماده دریافت کلیه پیشنهادات ،‌انتقادات و شکایات شما در جهت بهبود ارائه خدمات و رفع مشکلات است.

بخش های بستری : آی سی یو ، جراحی زنان، جراحی مردان ، اتاق عمل، نوزادان. واحد رسیدگی به شکایات : ورودی بخش جراحی مردان و اطفال ، واحد رسیدگی به شکایات واقع است و از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۴ به غیر از روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به نظرات شما سروران می باشد. در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل ، سوپروایزر بیمارستان پاسخگوی نظرات شما می باشد. شماره تلفن واحد رسیدگی به شکایات : ۵۳۵۱۵۴۵۴ داخلی ۲۲۵۶ شماره تلفن سوپروایزر بیمارستان :۵۳۵۱۵۴۵۴ داخلی ۲۰۲۰ درمانگاه های تخصصی : چشم ، گوش و حلق و بینی ، پوست و مو ، قلب ، داخلی ، اورولوژی ، جراحی عمومی ، روانپزشکی و واحد های : شنوایی سنجی ، سی تی اسکن ، رادیولوزی ، ،فیزیوتراپی

 تلفن : ۵۳۵۱۵۴۵۴-۰۳۱

فکس : ۵۳۵۱۵۶۵۶-۰۳۱

کدپستی : ۸۶۱۷۷۴۳۱۱۱

شماره پیامک: ۱۰۰۰۳۱۱۳۲۱۳۲۱۵۴۵۴

Website: http://Shahreza-hos.mui.ac.ir

Email:Shahreza_hos@mui.ac.ir

تماس با ما

شهرضا - خيابان صاحب الزمان - بيمارستان صاحب الزمان (عج)

 Email: sal-zaman-stat@sim.mui.ac.ir

ارتباط با ما

بيمارستان اميرالمومنين(ع) شهرضا

كد پستي : ۸۶۱۷۷۴۳۱۱۱ 

Email: shahreza_hos@mui.ac.ir

پيامك: ۱۰۰۰۳۱۱۳۲۱۳۲۱۵۴۵۴