previous pauseresume next

معرفي بيمارستان اميرالمومنين(ع)

 

مرکز پزشکی تخصصی حضرت امیرالمؤمنین (ع) در جنوب شهرستان شهرضا واقع شده است ، در سال ۱۳۷۰ اولین کلنگ آن زده شده و پس از ۱۶ سال در آبان ماه سال ۱۳۸۶ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است .

ساختار فیزیکی این مرکز از نظر معماری زیبا و قابلیت پیشرفت و پتانسیل  وسعت و توسعه بالایی دارد . با توجه به موقعیت شهرستان شهرضا که در ناحیه جنوبی استان اصفهان واقع گردیده است آب و هوای مطلوب شهر و همچنین با توجه به موقعیت مکانی بیمارستان که در مجاورت با پارک زیبای ملت و منطقه خلوت شهر واقع شده است آرامش روحی و روانی بیماران را به همراه دارد .

در حال حاضر مرکز امیرالمؤمنین (ع) با دو طبقه و به مساحت ۵۷۰۰۰ متر مربع است ، با ۱۴۰ تخت مصوب تاسیس گردیده و حداکثر ۱۰۷ تخت آن در بخش های جراحی مردان ،‌جراحی زنان ، اطفال ، مامایی، لیبر ، اتاق عمل ، اورژانس ،ICU ،  NICU فعال می باشد.حضور ۹۷ پرسنل در کادر پرستاری ، ۹۸ پرسنل در سایر رده های پیرا پزشکی و ۳۷ نفر کادر پزشکی تخصصی و عمومی ، نیروی انسانی این مرکز را تشکیل می دهد .

 

اورژانس این مرکز با برخورداری از سرویسهای جراحی عمومی ، جراحی مغز و اعصاب ،‌ENT، ارتوپدی ، زنان و زایمان ، اطفال و ارولوژی با پذیرش حدوداً ماهیانه ۱۰۰۰ بیمار که ۲۵۰ نفر آنها به طور میانگین در بخش ها بستری می شوند به بیماران عزیزشهر ارائه خدمت می نماید و با توجه به موقعیت ترانزیتی شهر ، به شهرستانهای همجوار نیز خدمات درمانی ارائه می دهد .

 

مجهز بودن مرکز به دستگاه سی تی اسکن اسپیرال علاوه بر برطرف کردن نیاز همشهریان به این خدمات در داخل شهر، به موقعیت بیمارستان نیز کمک شایانی نموده است وجود درمانگاه تخصصی در ۱۵شاخه ی مختلف تخصصی برای رفاه حال همشهریان ارائه خدمت می کند .

راه اندازی سیستم HIS در بیمارستان مسیر همواری را در جهت مدیریت صحیح پزشکی و مالی و نظم و انسجام در کارها از زمان پذیرش بیماران تا زمان ترخیص فراهم آورده است .

واحدهای آموزشی از جمله واحد آموزش به بیمار و واحد آموزش به مادران با توجه به سطح فرهنگی شهر نکات آموزشی لازم را ارائه می دهد که در جهت آگاه سازی بیماران نسبت به مسائل تخصصی بیماری آنها بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

 

مرکز پزشکی تخصصی امیرالمؤمنین (ع) در نظر دارد با اجرای هدفمند حاکمیت بالینی در ارائه خدمات بالینی گاهی فراتر نهاده و کیفیت را جایگزین کمیت نماید و بر این اصل معتقد است که تحقق اصول اساسی بیمار محوری ، اجرای اصولی فرآیندها و مراقبت های بالینی و ایجاد محیطی ایمن برای بیماران ، نمایانگر تلاش بی وقفه افرادی است که بهره مندی از سلامت را حق همگانی تمامی بیماران می دانند . 

 

تماس با ما

شهرضا - خيابان صاحب الزمان - بيمارستان صاحب الزمان (عج)

 Email: sal-zaman-stat@sim.mui.ac.ir

ارتباط با ما

بيمارستان اميرالمومنين(ع) شهرضا

كد پستي : ۸۶۱۷۷۴۳۱۱۱ 

Email: shahreza_hos@mui.ac.ir

پيامك: ۱۰۰۰۳۱۱۳۲۱۳۲۱۵۴۵۴